Düğün orkestraları arasından seçim yaparken ilk dikkat etmeniz nasıl bir müzik istediğinize karar vermek. Eğer canlı müzikli bir düğün istiyorsanız müzik organizasyonu firmasıyla ya da düğün orkestrası ile anlaşmalısınız.

Bu tarz bir müzik ekibiyle anlaşırsanız müzik repertuvarları konusunda bilgi almayı unutmayın. Düğün giriş müzikleri neler? Düğünün hangi aşamasında hangi müzikler çalacak? Firmanın müzik repertuvarını inceledikten sonra olmazsa olmaz parçalarınızı belirleyin ve bu şarkıları istediğinizi mutlaka belirtin.

Yöresel adetlerden kopmadığınız bir düğün organizasyonu hayal ediyorsanız, düğününüzde bir davul şov fikrini değerlendirebilirsiniz. Davul ve zurnanın eşlik edeceği hareketli yöresel müzikler sunan , düğün oyun havalarına hakim bir firmayla anlaşabilirsiniz. Düğün sırasında bu tip özel gösteriler için müzik firmalarınızın sahip anlaşmalı olduğu ekipleri öğrenmenizde fayda var.

Orkestralar genelde minimum 4 kişiden oluşuyor. Siz de istediğiniz müzik türlerindeki ekipleri inceleyebilir, orkestranızı kiralarken kaç kişilik bir ekip istediğinize göre seçim yapabilirsiniz. Özellikle mekanı da göz önünde bulundurarak bir tercih yapabilirsiniz. Örneğin; büyük bir otelin balo salonunda veya bir düğün salonunda düğün düzenleyecekseniz yaylı çalgılardan vurmalı çalgılara tam kadro bir orkestra düğününüzün görkemini artıracaktır. Diğer taraftan eğer bir sahil düğünü ya da kır düğünü planlıyorsanız armonika veya akordeonun olduğu daha küçük bir orkestra düğün müziğiniz için yeterli olabilir.

Düğün orkestrası denildiğinde aklınıza klasik müzik türünde repertuvarı olan ekipler gelebilir. Ancak müzik türü konusunda seçeneklerinizin oldukça geniş olduğunu unutmayın. Latin, pop, caz gibi farklı müzik türlerinde performans sergileyen ekipleri de düğününüz için kiralayabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir