Müzikten bağımsız bir düğün organizasyonu düşünmek olmaz. İster bir restoranda butik bir düğün ister ihtişamlı bir otelde kalabalık bir davet yapıyor olun, uygun müzisyenlerle eğlenceyi daha da katlamanız mümkün. Düğün günü misafirlerinizi tüm gece dans pistinde tutacak kadar iyi bir müzik istiyorsanız bunu, konunun uzmanlarına danışmakta fayda var. Peki düğün müzikleri için ne tür firmalarla çalışabileceğinizi biliyor musunuz? Kısaca anlatalım:

Düğün orkestraları: Canlı düğün müziği hizmeti almak isterseniz tercih edebileceğiniz seçeneklerden biri düğün orkestraları. Düğün orkestraları genellikle en az dört kişinin olduğu ekiplerden oluşuyor. Tabii orkestra dediğimizde aklınıza sadece klasik düğün müzikleri çalan ekipler gelmesin. Latin, pop, jazz gibi farklı müzik türlerinde performans sergileyen ekipleri de düğününüz için kiralayabilirsiniz.

DJ’ler: Canlı düğün müziği gibi bir tercihiniz yoksa sizin için en uygunu DJ performansı olabilir. Tarzınıza ve konseptinize uygun müzik türlerinde hizmet veren DJ’ler ile eğlenceyi garantileyebilirsiniz. Hem yerli hem de yabancı müziklerden oluşan ya da farklı tarzları birlikte uyumlu hale getiren bir çalma listesiyle DJ performansı sizin için uygun bir seçenek olabilir. Geniş müzik arşivleriyle düğün sırasında istediğiniz parçayı da çaldırabilirsiniz.

Müzik grupları: Canlı düğün müziği seçenekleriniz arasında müzik grupları da var. Ancak bu kavramın çok geniş bir karşılığı olduğunu da belirtelim. Araştırma yaparken bando ve orkestralar başta olmak üzere; duo ve trio, perküsyon, Latin orkestrası, fasıl ekibi gibi birçok farklı tür ve tarzda müzik grubuyla karşılaşmanız mümkün.

Bazı düğün firmaları tüm bu hizmetleri bir arada sunabiliyor. Sahip oldukları geniş ekiplerle farklı türde müzik hizmetini bir arada sunabiliyor. Örneğin; karşılama müziği için duo müzik grubu, düğün sırasında orkestra, after party için de DJ hizmeti sunarak tüm düğün eğlencesini üstlenebiliyorlar.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir