Düğün müzik grubu konusunda da çiftlerin birçok seçeneği var. Farklı zevklere hitap eden gruplarla dilediğiniz türdeki eğlence anlayışını düğününüze taşıyabilirsiniz. Bando, duo ve trio, perküsyon, Latin orkestrası, fasıl ekibi ve daha pek çokları.

Seçtiğiniz tarzda performans sergileyen ekiplerin de repertuvarının genişliği önemli. Düğününüzde istediğiniz parçaları çalabilmeleri için repertuvarı geniş ekipler arasından seçim yapabilirsiniz. Bunun için görüştüğünüz firmaların müzik listelerini incelemenizde fayda var. Sizin için olmazsa olmaz parçaları düğünden birkaç gün önce firmanıza verirseniz repertuvarlarında olmasa bile hazırlık yaparak sizin için o şarkıyı düğününüzde çalabilirler. Hatta bazı ekiplerin çiftlere özel beste yaptığını da eklemeden geçmeyelim.

Birlikte çalışacağınız her firmayı araştırırken olduğu gibi müzik firması seçerken de firmanın sektördeki tecrübesini göz ardı etmemelisiniz. Çünkü yalnızca iyi şarkı söylemek yetmez! Aynı zamanda çift ve davetlileri eğlencenin içine çekecek bir performans için tecrübe önemli bir etken.

Birçok ekibin şehir dışında hizmet verdiğini de belirtmeden geçmeyelim. Yani firma araştırırken seçenekleriniz bulunduğunuz şehirle sınırlı değil. Ancak bu noktada ekibin ulaşım, varsa konaklama gibi masraflarını da çiftlerin üstlenmesi gerektiğini bilmelisiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir